Sterydy anaboliczne, potocznie nazywane anabolikami, to pochodne androgenów, czyli męskich hormonów płciowych. Te są odpowiedzialne za wykształcenie męskich cech płciowych, takich jak obniżony głos czy owłosienie typu męskiego, stymulację wzrostu tkanki kostnej i mięśniowej. Cardio – co to jest, na czym polega i kto może je stosować?

  • Sterydy iniekcyjne za wyjątkiem stanozololu nie powodują tych skutków ubocznych.
  • Nadmiernie składowana tkanka trzewna (w tym wewnątrz- i pozaotrzewnowa) jest wyjątkowo szkodliwa – wywołuje syndrom metaboliczny, nietolerancję glukozy, nadciśnienie, dyslipidemię oraz oporność insulinową.
  • Pasjonat poszerzania możliwości fizycznych, intelektualnych jak i psychicznych.

Zbyt słabe sterydy dadzą niewystarczające efekty i mogą zmniejszyć motywację do dalszych treningów. Za mocne anaboliki przy pierwszym cyklu mogą być bardziej toksyczne. Wszystkie preparaty zawierające testosteron są dostępne tylko i wyłącznie na receptę.

Efekty działania Testosteronu

Długotrwałe stosowanie sterydów i alkoholu może prowadzić do rozwoju głębokiej psychozy i depresji maniakalnej. Ponadto, mieszanka ta, zaburza prace neuronów i neuroprzekaźników oraz upośledza ośrodek pamięci. Jest to skuteczny booster, którego celem jest stymulowanie organizmu do wydzielania większej ilości testosteronu. W składzie znajduje się wyciąg z buzdyganka naziemnego.

Testosterone Enanthate 300mg 10ml UNI PHARMA

Ma krótki okres aktywności, co pomaga w kontrolowaniu jego stężenia we krwi. Pośród kulturystów panuje przekonanie, że propionan jest najłagodniejszą formą testosteronu, z jakim można rozpocząć swoją przygodę ze sterydami. Z tego powodu stosowany jest nawet w czasie przed rozpoczęciem właściwej pracy nad kształtowaniem sylwetki.

Problemem jest fakt, że człowiek w młodym wieku nie jest jeszcze w pełni ukształtowany. Jego kości nie osiągnęły odpowiedniej gęstości i mineralizacji. Sterydy z dużym prawdopodobieństwem somatotropina spowolnią albo zatrzymają całkowicie niektóre procesy związane z rozwojem. W świecie króluje mit, że w wieku lat osoba jest już w zupełności ukształtowana.

Leave a Comment